Malebné seskupení pískovcových skal je rozloženo na ploše 20 km2 v nadmořské výšce okolo 500 m. Terén v okolí skal je vhodný nejen pro pěší turistiku po mnoha značených naučných stezkách, ale i pro cykloturistiku. Hlavní vstup do Adršpašských skal je v obci Adršpach, nedaleko centrálního parkoviště. Od nedalekých Teplických skal jsou Adršpašské skály odděleny Vlčí roklí. Nejvyšším bodem je Starozámecký vrch (671 m n.m.), kde lze nalézt zbytky hradu Adršpach. Pro turisty je připraven okruh skalami o délce necelých 5 kilometrů. Okružní cesta vede kolem nejznámějších skalních útvarů, kterými jsou Španělská stěna, Homole cukru, nejvyšší skalní útvar Milenci (téměř 100 m) a skalní dominanta Starosta. Uprostřed okruhu je možné navštívit uměle vytvořené skalní jezírko, které vzniklo přehrazením pramene řeky Metuje, čímž vznikl také umělý, asi 5m vysoký vodopád. Na tomto jezírku je v sezóně provozována vyhlídková plavba na lodích.
Adršpašské skály začaly být místem výletů již na počátku 18.století. Jako jeden z prvních se sem v roce 1770 vydal básník Johann Wolfgang Goethe. Již koncem devatenáctého století zde turistický ruch začal výrazně vzrůstat. Byli zde zaměstnáni průvodci, prodávalo se občerstvení, fungovala zdejší pošta a ve Skalním chrámu se vyhrávalo na flašinet a harmonium.
Skály jsou přístupné celoročně, avšak údržba prohlídkového okruhu a současně i vybírání vstupného je zajišťováno pouze v sezóně, asi od 1. 4. do 15. 11., v závislosti na aktuálních povětrnostních podmínkách.
Kamera pískovna
Pískovcová lokalita je z velké části přístupná vozíčkářům.
Skalní město Adršpach leží severně od Náchoda, blízko hranice s Polskem.